Illumina 0,75 L

Kód: 689
Značka: BELINKA
325 Kč 268,60 Kč bez DPH
Skladem

Illumina je lazurovací nátěr k zesvětlení dřeva, které je ztmavlé, nebo je natřeno tmavými lazurami. Zesvětluje tmavé lazurové nátěry a kryje ztmavlé dřevo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Illumina je lazura, která svým nažloutlým odstínem nemění ztmavlé, nebo temné pozadí, ale překrývá jej odstínem podobným borovici. Kresba dřeva po nátěru nebude vidět, ale struktura dřeva, při správné přípravě povrchu, správné a rovnoměrné aplikaci, bude patrná. Můžeme tak vyřešit vady dřeva začernáním, nebo vzhled dříve natřeného dřeva tmavou, nebo ztmavlou lazurou. Illumina je vhodná k použití v exteriéru, ale musí být přetřena, nejlépe světlými odstíny Toplasur UV plus.

Výrobek neobsahuje biocidy, tedy ochranu proti modrání, hmyzu a dřevokazným houbám. Pokud je taková ochrana vyžadována, musí být před aplikací Illuminy aplikována impregnace Base.

POUŽITÍ :
Illumina se aplikuje neředěná, štětcem nebo válečkem, v 1–2 nátěrech na suché a vhodně připravené dřevo. Příprava povrchu a počet nátěrů závisí na míře zchátralosti povrchu a žádaném konečném vzhledu. Na hladký, málo degradovaný a pohledově jednotný povrch aplikujeme 1 nátěr. Hrubý, více degradovaný povrch je více nasákavý, proto aplikujeme druhou vrstvu jen na tyto části. Cílem je pohledově jednotný a rovnoměrný nátěr. Lehké, ruční přebroušení, brusivem P220-P280, ve směru textury dřeva, je možné před druhou aplikací. Doba schnutí mezi jednotlivými vrstvami nátěrů by měla činit 24 hodin. Při nízkých teplotách a/nebo vysoké relativní vlhkosti, se čas schnutí prodlužuje. Takto připravený, pohledově jednotný a dobře vyschlý povrch, přetřeme světlou lazurou Lasur nebo lépe Toplasur UV plus.


Složení: alkydové pryskyřice, světlu a povětrnostním vlivům odolné pigmenty, UV filtry a rozpouštědla Způsob nanášení: štětcem nebo válečkem 1–2 nátěry (v závislosti na stavu povrchu dřeva) Spotřeba:  1 l Illumina na 15–25m2 dřeva v jedné vrstvě (v závislosti na stavu povrchu dřeva a jeho nasákavosti) Schnutí: další nátěr po 24 hodinách (za normálních podmínek) Čištění nářadí: lakový benzín Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30 °C, mimo dosah dětí Bod vzplanutí: nad 61 °C Balení: 0,75 l, 2,5 l